Klub Szachowy Gryf Szczecin
70-552 Szczecin, al. Wyzwolenia 7/U11
NIP 852-23-92-463 REGON 812-621-802
Tel. 666-247-147 mail: klub@szachy.szczecin.pl
Konto bankowe: BOŚ Bank 82 1540 1085 2030 9140 0585 0001


   

MENU

   Strona główna
   Fotogaleria
   Informacje Różne
   Artykuły
   Partie
   Archiwum
   Wyszukiwarka
   Linki


ZAPOWIEDZI

   Turnieje Regionalne
   Turnieje Ogólnopolskie


WYNIKI

   Wyniki Turniejów
   4 Pory Roku


KSz Gryf Szczecin

   Lokalizacja Siedziby
   Przystąp do KSz Gryf!
   Szkolenie Zawodników
   Prasa o Nas
   Zarząd
   Statut
   Informacje Kontaktowe
   Mecenasi i Partnerzy
   Historia
Drodzy Internauci!
Pragniemy zaprosić was na nową stronę Klubu Szachowego Gryf Szczecin opublikowaną pod adresem www.gryfszczecin.org


17 marca rozpoczynają się Mistrzostwa Polski Juniorów do lat 16 i 18, które będziemy już relacjonowali na nowej www. Tam też znajdziecie zaległe relacje z ostatnio organizowanych zawodów.
Na nowej stronie zupełnie przebudowaliśmy sposób nawigacji (rezygnacja z menu bocznego), dzięki czemu strona jest w pełni kompatybilna z urządzeniami mobilnymi jak np popularne smartfony. Ponadto strona została przeniesiona na jeden z najlepszych serwerów dostępnych na rynku, dzięki czemu strony powinny otwierać się znacznie szybciej niż obecnie.
Stara strona będzie funkcjonowała do czasu przeniesienia archiwum wyników. To nasza historia, więc nie ma takiej opcji, abyśmy mieli je ot tak skasować.
Niestety jest to proces czasochłonny, gdyż dane muszą być przenoszone ręcznie i wymagają ponownego formatowania oraz sprawdzania poprawności działania odsyłaczy (np. wiele stron m.in. z wynikami przestało istnieć). Dopiero gdy proces ten dobiegnie końca, obecna domena www.szachy.szczecin.pl zostanie przekierowana na nową stronę.


Historia Stowarzyszenia

(344 razem słów w tym tekście)
(15275 Odsłon)   Strona gotowa do druku

KRÓTKA HISTORIA SZCZECINSKIEGO STOWARZYSZENIA SZACHOWEGO

    Idea powołania Szczecińskiego Stowarzyszenia Szachowego narodziła się w głowach inicjatorów tj. Bartosza Pułki i Andrzeja Gniadka jeszcze pod koniec 2002 roku. Wydawało nam się dziwnym, że w prawie 500 tysięcznym Szczecinie nie ma żadnego klubu szachowego, który by organizował jakiekolwiek imprezy szachowe. Zupełny brak życia szachowego w naszym mieście, pomimo wielu szachistów zdopingował nas do powołania stowarzyszenia.
    15.05.2003 roku na zebraniu założycielskim powstało Szczecińskie Stowarzyszenie Szachowe. 16.05.2003 roku złożyliśmy wniosek do Urzędu Miejskiego w Szczecinie o rejestrację stowarzyszenia.
    Szczecińskie Stowarzyszenie Szachowe zostało wpisane do ewidencji stowarzyszeń kultury fizycznej nie prowadzących działalności gospodarczej dnia 09.06.2003 roku. Otrzymało numer ewidencyjny SKFN/BOP:007

    Pierwszym sukcesem organizacyjnym SSS było zorganizowanie cyklu turniejów szachowych "Na Deptaku" przy ulicy Bogusława. Pierwszy turniej rozgrywany na świeżym powietrzu odbył się 31 sierpnia. Kolejne odbywały się co tydzień przez cały wrzesień. Duża frekwencja, zainteresowanie ze strony prasy lokalnej oraz relacje telewizyjne udowodniły, iż w Szczecinie powstało stowarzyszenie mogące wskrzesić szachy w grodzie Gryfa.
    Kolejnym przedsięwzięciem były turnieje organizowane w pubie "Magnetix". W pierwszym z nich sponsorowanym przez sieć sklepów "Grosz Polski" główną nagrodą był rower górski!
    Nowy rok pragniemy rozpocząć 4 stycznia 2004 roku turniejem noworocznym w Miejskim Ośrodku Kultury w Dąbiu przy ul. Goleniowskiej 67.
    Pod koniec 2003 roku udało nam się znaleźć wreszcie stałe miejsce spotkań. Dzięki życzliwości pani dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury w Dąbiu, możemy tam cyklicznie organizować turnieje, a także spotykać się raz na dwa tygodnie w środy w celach organizacyjnych i szachowych.

    30 stycznia 2004 roku Szczecińskie Stowarzyszenie Szachowe zostało przyjęte w poczet członków Polskiego Związku Szachowego.
    Zainaugurowaliśmy cykl Grand Prix Szczecina 2004 w szachach błyskawicznych, planujemy rozegranie Mistrzostw Szczecina, a także przygotowujemy turnieje dla dzieci i młodzieży. W marcu powstała i ruszyła sekcja szachowa przy Miejskim Ośrodku Kultury w Dąbiu. Dla zainteresowanych podwyższeniem swoich kategorii szachowych chcemy zorganizować turnieje klasyfikacyjne.
Pierwszym ogólnopolskim sukcesem zawodnika Szczecińskiego Stowarzyszenia Szachowego - Krystiana JACKA był jego udział i zajęcie 9 miejsca w finale Mistrzostw Polski do lat 10. GRATULUJEMY i liczymy na kolejne sukcesy Krystiana i innych członków SSS!

  

[ Wróć do Klub Szachowy Gryf Szczecin | Spis sekcji ]
:: © 2003-2012 Klub Szachowy Gryf Szczecin ::